Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičí WC a péče o ně

Kočičí WC a péče o ně Představte si tuto situaci – přišla na vás přirozená lidská potřeba a máte před sebou budku se suchým záchodem. Nedá se nic dělat, vstoupíte dovnitř a ihned vás ochromí nepříjemný zápach, všude poletují mouchy a stěny záchoda jsou špinavé... Nejspíše se otočíte a najdete si raději m

Kočka a nečistotnost

Kočka a nečistotnost Že kočky jsou velmi čistotná zvířata, můžeme pozorovat už při narození koťat. Matka pečlivě dbá na čistotu v pelíšku i na čistotu svých potomků. Jazýčkem čistí koťátkům srst a zbavuje je všech drobných nečistot.

Když koťata povyrostou, začnou projevovat zájem o vše kolem a brzy začnou napodobovat chování matky. A tak přichází na řadu kočičí toaleta. Zpočátku kotě neví, k čemu tohle zařízení slouží, ale po vzoru své matky se usilovně snaží do toalety dostat. Tady už můžeme malému tvorečkovi pomoci i my. Uchopíme jej za tlapku a pomalu prohrábneme stelivo. Koťatům se stelivo líbí, zkoušejí, jestli není k jídlu nebo ke hraní. Je však lepší mít pro koťata druhou toaletu s nižším okrajem, nebo jim pomoci přiložením nějakého předmětu např. cihly nebo nepotřebné knihy, aby měla snadnější přístup. Koťata jsou učenlivá a brzy si osvojí hygienické návyky. Kotě, které dovršilo 12 týdnů věku, již samo používá toaletu a samo přijímá stravu. Je připraveno opustit svou matku a u nových lidí najít i nový domov.
ístečko v nejbližším křoví.